دانستنی‌های سفر

0 دقیقه زمان خواندن
دانستنی‌های سفر

دانستنی‌های سفر

ایران رزرو راهنمای هزینه‌های سفر در تابستان

بسیاری از افراد در تابستان به سفر می‌روند.اما اگر در این سفرها آماده نباشید، ممکن است به شما خوش نگذرد. در هنگام سفر می‌توانید به یک سری از نکات لازم توجه داشته و اهمیت بدهید تا سفر بهتری داشته باشید.

 • در سفرانعطاف‌پذیر باشید.

بهترین راه برای کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در پول این است که نسبت به تاریخ مسافرت انعطاف‌پذیری داشته باشید. اگر می‌توانید، از سفر در روزهای آخر هفته بپرهیزید و زمان سفر خود را اوایل یا اواسط هفته قرار دهید تا در هزینه‌ها مقداری صرفه‌جویی کرده باشید.

 • همیشه فکرتان در سفرها باز باشد.

مسافران صرفه‌جو معمولاً فکرشان درباره‌ی مقصد باز است. آن‌ها خود را به برنامه‌ی سفر محدود نمی‌کنند، بلکه اگر ببینند بلیط ارزان یا هزینه‌های پایین‌تری در جایی دیگر برای مقصد انتخابی آن‌ها وجود دارد، سرسختی نشان نداده و سریعاً مقصد جدید را جایگزین می‌کنند.

 • از نرم‌افزارهای کارآمد برای سفر خوداستفاده کنید.

برخی از نرم‌افزارها هستند که بهترین‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهند. با داشتن این برنامه‌ها می‌توانید زمانی که نرخ بلیط هواپیما ارزان است یا هتلی نرخی پایین پیشنهاد می‌دهد، آن را مشاهده کرده و بلافاصله اقدام به رزرو کنید. در این خصوص برنامه‌های کاربردی فراوانی وجود دارد.

 • کمی صبر کنید. 

  در اولین سایت یا آژانس مسافرتی اقدام به رزرو نکنید، بلکه کمی زمان بگذارید و تمامی هزینه‌های را باهم مقایسه کنید تا بتوانید به بهترین معامله دست یابید. باید ببینید خرید پکیج مسافرتی به‌صرفه‌تر است یا اینکه هریک از آیتم‌ها را جدا‌ از هم خریداری کنید و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

 • اقامت در مکان‌های جدید راامتحان کنید.

  تمام گزینه‌ها را برای پیدا‌کردن ارزان‌ترین محل اقامت در شهر در نظر بگیرید. تنها گزینه‌ی خود را به اقامت در هتل محدود نکنید. در سفر می‌توانید برای کاهش هزینه‌ها، در مسافرخانه یا خوابگاه بمانید و هزینه‌ها را به‌طور چشمگیری کاهش دهید.

 • زود رزرو کنید.

  یکی دیگر از راه‌های کاهش هزینه‌های سفر تابستانی این است که زودتر اقدام به ررزو کنید. مثلاً برای گرفتن بلیط هواپیما یا رزرو هتل، برنامه‌ها را زودتر بررسی کنید و حداقل یک‌ماه زودتر اقدام به رزرو یا پیش‌خرید کنید. بدین ترتیب در موعد زمانی مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگین نیستید.

 • به همراه خود خوراکی بردارید.

  اگر مسیرهایی طولانی را می‌پیمایید یا می‌خواهید از حضور در شهر مقصد لذت ببرید، حتما با خودتان میان‌وعده‌ی غذایی به‌همراه داشته باشید تا زمانی که گرسنگی حمله کرد، مشکلی پیش نیاید. برای مثال می‌توانید آجیل، تخمه‌ی آفتاب‌گردان و البته میوه بردارید.

 • بازارها را بشناسید.

  یکی از اولین کارهایی که انجام می‌دهید این باشد که بازارها و سوپرمارکت‌های محلی را بشناسید. احتمالاً نیاز به سبزی و میوه پیدا خواهید کرد و مشخصاً این موارد را با خود نمی‌توانید در سفر به‌همراه ببرید.

 • رستوران‌ها را شناسایی کنید.

  از افراد محلی بپرسید که کجاها غذاهای سالم دارند. بهتر است به‌سراغ رستوران‌های محلی بروید و توجه زیادی به رستوران‌های زنجیره‌ای معروف نکنید.

 • زمانی که سؤالی داشتید، بپرسید!

  همیشه از افراد محلی و حتی پیشخدمت‌ها بهترین گزینه‌ها را برای بازدید بپرسید. آن‌ها خوب بلدند شما را راهنمایی کنند. 

08 اسفند , 1397