کشورهای کوچیک

0 دقیقه زمان خواندن
سفر به کشورهای کوچیک

سفر به کشورهای کوچیک


در دنیا کشورهای کوچکی وجود دارند که از همین تهران خودمان هم کوچکترند. نه‌تنها از تهران کوچکترند، حتی براساس قوانین شهری ایران، شهر هم محسوب نمی‌شوند؛ اما در جهان، کشور محسوب می‌شوند.

واتیکان چجور کشوری است؟

تابه‌حال چیزهایی که درباره‌ی واتیکان و بسیاری از تصوراتی که درمورد این کشور وجود دارد، شنیده‌اید! اینکه آیا بخشی از رم است یا مستقل از آن؟ یا اینکه مرجع تصمیم‌گیری در این کشور کوچک فقط کشیشان هستند یا...؟ دقیقاً چی؟

با ایران رزرو همراه شوید تا واقعیت‌ها و اطلاعات جذاب درمورد این دولت‌شهر کوچک و زیبا را کسب کنید.

 • موقعیت واتیکان
  واتیکان کوچک‌ترین کشور در جهان با مساحت ۴۴ کیلومتر (تقریباً هشتمین پارک مرکزی نیویورک) و با جمعیت ۸۲۴ نفر است که به‌عنوان کوچک‌ترین کشور مستقل در جهان شناخته شده است.
 • اقتصاد بدون مالیات و تجارت واتیکان

  مهم‌ترین منبع اقتصادی واتیکان اعانه‌ها و کمک‌های مالی است که مردم و کشورهای مسیحی هر ساله به این کشور می‌فرستند. منبع بعدی درآمد در این کشور پذیرش گردشگران و زائران در موزه‌ها، فروش تمبر پستی، کتاب‌ها و سوغاتی‌های توریستی است.

 • گنجینه‌ی فرهنگ و تمدن واقعی

  از ویژگی‌های بارز واتیکان، موزه‌های معروف این کشور و همچنین کلیسای سیستین، کلیسای سنت پیتر و شهر تورنتو است که از مقاصد توریستی بسیار محبوب برای گردشگران هستند و سالانه ۴میلیون بازدیدکننده را جذب خود می‌کند.

 • رازتونل فرار پاپ در واتیکان

  در سال ۱۲۷۷، یک گذرگاه مخفی میان کشور واتیکان و قلعه‌ی محاصره‌شده در نزدیکی Castel Sant'Angelo ساخته شد. این تونل بدین منظور ساخته شده بود که درصورت حمله به شهر، مسیر فرار برای پاپ را فراهم می‌کرد.

 • این‌ها شعبده‌باز نیستند

  مردانی که لباس‌های رنگارنگ پوشیده و در مقابل ورودی کشور واتیکان مستقر شده‌اند، سپاه پاسداران معروف سوئیس را تشکیل می‌دهند. آن‌ها اکنون ارتش دائمی داوطلبانه‌ی کشور واتیکان هستند.

 • نکاتی درمورد سفربه واتیکان
  • بهترین زمان سال برای بازدید از واتیکان

  اگرچه کشور واتیکان در تمام سال گردشگران بسیاری را به‌دلیل محبوبیت‌های خود جذب می‌کند، ولی شمایی که به‌دنبال یک سفر آرام‌تر هستید، بهتر است زمان سفر خود را در طول فصل‌های بین ماه‌های اسفند تا آذر انجام دهید تا بتوانید از زیبایی‌های این شهر بهترین لذت را کسب کنید.

  • برنامه‌ریزی در زمان

  در این شهر جاذبه‌های زیادی برای دیدن وجود دارد. پس با این حساب باید برای زمان خود مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق داشته باشید و مطمئن باشید که زمان فشرده‌ای را در اختیار دارید. به‌عنوان مثال برای دیدن کلیسای سیستین ضروری است که قبل از ساعت ۱۵ که درهای موزه بسته نشده است، وارد موزه شوید.

  • رزرو و سفر با تور

  سفرهایی که به این کشور صورت می‌گیرد، هم به‌صورت خصوصی است و هم به‌صورت عمومی. درمورد گزینه‌ی اول شما می‌توانید به‌عنوان بازدید‌کننده‌های فردی به این شهر سفر کنید. در این بین کسانی هستند که می‌خواهند به‌صورت عمومی به این کشور سفر کنند و درمورد تاریخ غنی شهر واتیکان بیشتر بدانند. در این صورت می‌توانند در تورهایی که به مقصد این کشور انجام می‌شود، ثبت نام کرده و بلیط‌های خود را قبل از سفر خریداری کنند.

  • پاپ را ببنید

  بعید است که شما به واتیکان سفرکنید و پاپ را نبینید! در برنامه‌ی سفر خود به واتیکان می‌توانید برای دیدن پاپ در تابستان، در میدان سنت پیتر، روز چهارشنبه را اختصاص دهید و در زمستان در سالن سینما ایشان را تماشا کنید. توجه داشته باشید که برای داشتن یک جای خوب و مناسب در این مکان‌ها باید به ساعت‌های تعیین‌شده توجه کنید؛ زیرا درهای میدان و سینما ساعت ۸ تا ۸:۳۰ باز می‌شود و در ساعت ۱۰:۳۰ به‌صورت عمومی می‌توانید ایشان را ببنید.

   

   

  «از اینکه ما را در وب‌سایت ایران رزرو همراهی می‌کنید، بی‌نهایت متشکریم.»

08 اسفند , 1397