جذاب ترین کشور ها

0 دقیقه زمان خواندن
معرفی بهترین و جذاب‌ترین کشور در جذب توریست

معرفی بهترین و جذاب‌ترین کشور در جذب توریست

امتیاز بهترین و جذاب‌ترین کشور در جذب توریست، امسال به ترکیه، اسپانیا یا ایتالیا نرسید. جالب است بدانید این عنوان به اتیوپی اختصاص داده شد!

اتیوپی یا حبشه

 اتیوپی کشوری است در شرق آفریقا. آدیس آبابا (در زبان اَمهاری: به‌معنی نوگُل) پایتخت کشور اتیوپی است. این شهر در عین حال یکی از ایالت‌های اتیوپی نیز به‌شمار می‌آید. در آدیس آبابا بیش از ۸۰ قوم با ۹۰ زبان گوناگون زندگی می‌کنند و گروه‌هایی از مسلمانان و مسیحیان در آن حضور دارند.
محل این شهر از سوی شهبانو تایتو بتول برگزیده شد و خود شهر در سال ۱۸۸۶ میلادی توسط شوهر، او شاهنشاه منلیک دوم، بنیاد گشت و امروزه جمعیتی برابر با ۹میلیون نفر و رشدی ۸درصدی در سال دارد.

اتیوپی به‌دلیل داشتن مناظر و چشم‌اندازهای زیبای طبیعی و فرهنگی و باستانی مورد استقبال گردشگران واقع شده است. طبق ادعای وزارت فرهنگ و ارشاد اتیوپی تعداد مسافران و بازدیدکنندگان این کشور در سال‌های اخیر به ۱۰درصد افزایش یافته است. به‌طوری‌که بیش از ۶۰۰هزار گردشگر در سال گذشته از این کشور بازدید کردند. همچنین تعدادی از گردشگران خارجی برای حضور در رویدادهای فرهنگی به این کشور سفر کردند. براساس اعلام وزارت گردشگری این کشور، با افزایش نفوذ اتیوپی در منطقه، این کشور میزبان رویدادهای بین‌المللی بیشتری شده که به‌طور مستقیم تأثیرات مثبتی در صنعت گردشگری داشته است. در طول یک سال گذشته بیش از ۸۳هزار خارجی برای حضور در کنفرانس‌های بین‌المللی وارد اتیوپی شدند و این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ میلادی به جمع ۵ مقصد برتر گردشگری قاره‌ی آفریقا راه یابد.

«اگر به شما بگویند دوست دارید به کدام کشور سفر کنید؛ اتیوپی اولویت چندمتان خواهد بود؟»

«ایران رزرو  پنج دلیل برای سفر به این کشور را به شما همراهان دلتاتیکی پیشنهاد می‌کند.»

۱. آفریقای مدرن را می‌ببینید:
به احتمال بسیار زیاد نخستین مقصد شما در اتیوپی، آدیس آبابا، پایتخت این کشور خواهد بود. این شهر می‌تواند تمام تصوراتی که از یک شهر آفریقایی دارید، به‌هم بزند. آدیس آبابا شهری مدرن و تمیز است و این روزها ساخت و سازهای زیادی برای توسعه‌ی بیشتر آن در حال انجام است. پاساژها و مراکز خرید هم این مسئله را به‌خوبی تأیید می‌کند. در حوزه‌ی سفر، شما می‌توانید به‌سادگی این موضوع را از طریق نگاهی به اتوبوس‌ها یا هواپیماهای خطوط هوایی اتیوپین ایرلاینز یا حرکت در جاده‌های برون‌شهری و معابر شهری این کشور متوجه شوید.

۲. با مردم بومی آشنا می‌شوید:
آن تصویر مدرن را برای مدتی کنار بگذارید. آیا دوست دارید مردمی را ببینید که به شیوه بدوی زندگی می‌کنند و مثلاً لباس‌هایشان از گیاهان درست شده است. اگر پاسختان مثبت است، اتیوپی جای خوبی برای شماست. آمارها نشان می‌دهد بیش از ۸۰درصد مردم اتیوپی هنوز در روستاها زندگی می‌کنند و این روستاییان آداب و رسوم خاصی مثل موسیقی و نیایش دارند که برای دیگران می‌تواند جالب باشد.

۳. جامعه‌ای متکثر را می‌ببینید:
وقتی شما به اتیوپی بروید، شاید فکر کنید به چند کشور متفاوت سفر کرده‌اید. دین مردم اتیوپی آمیخته‌ای از ادیان بومی در کنار دو دین بزرگ مسیحیت و اسلام است. از نظر زبانی هم مردم این کشور با بیش از ۲۰ زبان صحبت می‎‌کنند. همین وضع درمورد قومیت‌های گوناگون این کشور نیز وجود دارد. در این کشور بیش از ۲۰ قوم زندگی می‌کنند. در این شرایط، هم تنوع قابل دیدن است و هم زندگی مسالمت‌آمیز است؛ آن‌هم در قاره‌ای که خاطرات کمی از دعواهای مذهبی و قومی نداشته و ندارد.

شعار گردشگری اتیوپی این است که شما به مهد انسان می‌آیید. چرا؟ چون قدیمی‌ترین فسیل‌های انسانی که در این کشور کشف شده، مربوط به ۵.۸میلیون سال قبل بوده است.

۴. تنوع طبیعی را درک می‌کنید:
دوست دارید با شتر در بیابان راه بروید؟ عاشق قدم‌زدن در جاده‌ای جنگلی و تماشای یک آبشار بزرگ و زیبا هستید؟ دریاچه را ترجیح می‌دهید یا می‌خواهید به یکی از مرتفع‌ترین مناطق آفریقا سفر کنید؟ همه‌ی این‌ها را اتیوپی به شما هدیه خواهد کرد. بیابان دناکل که دهانه‌های آتشفشانی زیادی هم در دل خود دارد، جنگل بیل و آبشار نیل آبی و دریاچه‌ی آن و البته قله‌ی راس داشن با ۴۵۵۰ متر ارتفاع. به این مجموعه باید حضور در نیم‌کره‌ی جنوبی زمین و نیز تنوع زیستی خاص این کشور و حیوانات بومی آنجا را هم اضافه کنید. جالب است بدانید که در یکی دو شهر از اتیوپی مثل حرار، یکی از سنت‌های توریستی، غذادادن به کفتارهاست.

۵. به مهد انسان می‌روید:
مهد در لغت به‌معنای گهواره است. شعار گردشگری اتیوپی این است که شما به مهد انسان می‌آیید. چرا؟ چون قدیمی‌ترین فسیل‌های انسانی که در این کشور کشف شده، مربوط به ۵.۸میلیون سال قبل بوده است. حال تصور اینکه قرار است به چنین سرزمینی بروید، مخصوصاً با نظر به اینکه نقشینه‌های سنگی از آن زمان و نیز برخی ساختمان‌های تاریخی مثل کاخ‌های فسیل قبل از قرن هفدهم، باعث می‌شود این کشور به یک جاذبه‌ی مهم برای دوستداران تاریخ هم تبدیل شود.

08 اسفند , 1397